
Як прискорити боротьбу з АЧС розповіли румунські вчені
Незалежне досліження, проведене румунським Університетом Вагенінгень (WUR) з приводу випадків АЧС у країні, показало, що для припинення поширення вірусу слід посилити співпрацю влади та бізнесу.
Споживання свинини в Румунії за останні роки зросло. На цей вид м’яса припадає 53% тваринного білка, який споживають жителі країни. Однак понад 30% румунської свининивиробляють у особистих селянських господарствах з низьким рівнем бвозахисту. Через це посилюється небезпека щодо подальшого розповсюдження вірусу африканськоїчуми свиней.
Рон Бергевует, старший науковий співробітник WUR, виявив, що 1,3 мільйона домогосподарств у Румунії, які утримують від 1 до 100 свиней на присадибних фермах, відповідають за 56% м’яса свині, виробленого в країні, тоді як кількість комерційних ферм – 230, виробляють 44 % свинини. Це ускладнює контроль влади за сектором.
У своїх рекомендації для румунської влади про те, як боротися з АЧС у країні, проф. Бергевует зазначив: “Іноді ми використовували збройні сили, поліцію та військових, щоб конфіскувати тварин із ферм та утилізувати їх. Це спричинило гнівно настрої серед фермерів. Жорсткі заходи, що вводяться урядами, зазвичай лякають людей, і вони хочуть перевезти своїх тварин або забити їх. Контроль за переміщенням тварин повинен бути встановлений, але також маюьь належним чином виплачуватись компенсації за втрату тварин від вірус3. У Нідерландах ми спостерігали, що тенденція до вивезення тварини або забою знизилася після того, як уряд почав виплачувати компенсації “.
Крім того, необхідно вжити додаткових заходів для боротьби з хворобою, інакше залежність країни від імпорту свинини ще більше зросте, піддаючи ризику майбутнє галузі. Серед таких заходів – масовий забій свиней у районах, де хвороба виходить з-під контролю, захід, якого влада уникала через політичні причини та намір уникнути соціальних заворушень.