Новини про м'ясо

Як підвищити біобезпеку на фермах: новий винахід канадських учених

Нове дослідження, проведене в Канаді, показало, як технологія, що використовується в лікарнях, може підвищити рівень відповідності протоколу біобезпеки на птахофабриках та в інших господарствах

Незалежно від типу ферми, у всьому світі дотримання протоколів біозахисту потребує поліпшення. Рівень безпеки підвищується під час спалахів захворювань, але після того, як небезпека минула, рівень захисту знову падає. Дотримання вимог є складним, відзначає доктор Манон Расікот, ветеринарний епідеміолог Канадського агентства інспекції харчових продуктів і ад’юнкт-професор факультету ветеринарної медицини в Університеті Монреаля в Квебеку.

Відповідність певною мірою підвищується шляхом проведення регулярних тренінгів на фермі та нарад, а також якщо інформація представлена ​​як важлива. Використання камер також може допомогти в деяких випадках, але пан Расікот зазначив, що проконтролювати всіх працівників неможливо, тому що менеджеру доведеться уважно стежити за великою кількістю кадрів . Забезпечення адекватних ресурсів (адекватний дезінфікуючий засіб для рук тощо) також має важливе значення для забезпечення дотримання протоколів біозахисту на фермах. Також допомагають знаки та інші нагадування, але вони втрачають ефект з часом.

Нова технологія, створена ученими значно полегшує контроль за умовами біобезпеки. Система, аналогічна тій, що існує в канадських лікарнях, подає сигнал, якщо працівник забув помити руки перед роботою. Такі ж сигнали подаються стосовно зміни одягу та взуття. Учені вважають свою розробку досить дієвою, адже попередні дослідження показали, що однією з основних причин поширення АЧС та інших захворювань є людський фактор – недбалість працівників щодо дотримання норм біобезпеки.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Один коментар

  1. Канадці до такого висновку дійшли тільки зараз! А наше покоління (я закінчила вуз у 1983 році!) добре пам”ятає вимоги і дотримання їх при потоково – цеховій системі на фермах. То чому ж ми все хороше і ефективне бездумно відмели?

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button