В Німеччині ввели нове маркування для свинини
Цього місяця міністр продовольства і сільського господарства Німеччини Юлія Клекнер представила новий спосіб маркування м’яса, який відображає рівень добробуту тварин: в яких умовах їх вирощували, як транспортували і т.д. Спочатку нові позначки будуть застосовувати лише до свинини.
Маркування не є обов’язковим – виробники можуть застосовувати його за бажанням. Воно інформуватиме споживачів про те, що продукт, який вони споживають, вироблений з м’яса тварин, вирощених відповідно до вимог щодо добробуту тварин, що перевищують мінімальні юридичні стандарти.
Маркування добробуту тварин має три рівні, що ґрунтуються на кількох критеріях: розмір площі, відведеної для однієї тварини; вид кастрації поросят; тривалість лактації; транспортні засоби та тривалість подорожі; спосіб забою та ін.
Дослідження показують, що більшість європейських споживачів готові платити за їжу більше, якщо тварини вирощувалися в кращих умовах.
Варто зазначити, що підвищення рівня добробуту свиней може допомогти підвищити їх продуктивність. Так, іспанські вчені минулого року провели експеримент на свинофермі. Виявилось, що тварини, які спали на тирсі, сіні з конопель, валеріани та інших трав, гралися гумовими іграшками, почали краще спати, були спокійнішими, мали менше механічних пошкоджень шкіри і через це швидше набирали вагу.