Новини про м'ясо

Уже другій країні ЄС вдалось повністю припинити поширення АЧС

Минулого року Чехія стала першою європейською країною, якій вдалося повністю позбутися африканської чуми свиней. Наразі Бельгія також претендує на статус країни, вільної від АЧС. 18 травня Європейська комісія ратифікувала пропозицію Бельгії зменшити зону зараження АЧС у провінції Люксембург.

“Зменшення площі зони, що вважається небезпечною щодо АЧС, є позитивним сигналом для країн, які призупинили імпорт бельгійської свинини”, – каже Деніс Дюкарме, міністр сільського господарства Бельгії.

Якщо до осені не буде виявлено жодного зараженого кабана, Бельгія зможе повернути свій статус країни, вільної від АЧС.

Весь цей час бельгійська свинина залишалася придатною для споживання та експорту, адже вірус виявляли серед диких свиней. Тому торгівля свининою бельгійського виробництва у ЄС не обмежувалася. Однак деякі треті країни припинили імпорт. Визнання Бельгії безпечною щодо АЧС є важливим кроком до відновлення цих ринків.

Як вдалося подолати АЧС в Бельгії?

Одразу після виявлення африканської чуми свиней у двох диких кабанів, 13 вересня 2018 року, FASFC (Федеральне агентство Бельгії з безпеки харчових ланцюгів), в рамках консультації з Європейською Комісією, кілька домашніх свиней, що перебували в зоні первинного зараження, були профілактично забиті. Продукти з цих свиней не потрапляли до харчового ланцюга і не використовувалася в кормовій галузі.

У межах зараженої зони було швидко введено ряд заходів контролю:

• зонування;
• вивезення та утилізація туш заражених тварин;
• повна заборона годування свиней;
• специфічні норми полювання та дії щодо депопуляції диких кабанів;
• часткова заборона пересування людей в лісах та ведення лісозаготівлі;
• встановлення понад 300 км концентрично розміщених огорож для перешкоджання міграції кабанів.

Заходи виявились ефективними для утримання АЧС у зоні ураження. Востаннє тушу кабана, зараженого вірусом, виявили 11 серпня 2019 року. 6 разів після цього АЧС було знайдено на рештках (кістках) кабана, які загинули за кілька місяців до виявлення туш.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button