Україна зможе розширити ринки збуту ВРХ та яловичини
У Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомили, що в Україні провели 5,8 тис. дослідження на губчастоподібну енцефалопатію великої рогатої худоби (ГЕ ВРХ). У жодному з випадків лабораторії не підтвердили наявності захворювання. Таким чином, Україна може отримати статус країни з контрольованим ризиком щодо ГЕ ВРХ згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), що дасть змогу розширити ринки збуту вітчизняної яловичини та живої ВРХ.
Утім, для виконання умов потрібно провести ще ряд досліджень тварин на українських підприємствах.
“Відповідно до плану основних протиепізоотичних заходів у 2019 році передбачено проведення 110 тис. досліджень великої рогатої худоби на ГЕ”, – повідомила заступниця голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час зустрічі із представниками бізнесу, яка відбулася у четвер, 11 квітня.
Проводити дослідження на губчастоподібну енцефалопатію великої рогатої худоби уповноважені Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та 6 регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби (Вінницьку, Дніпровську, Рівненську, Тернопільську, Миколаївську та Полтавську), за якими закріплено відповідні зони обслуговування.