Новини про м'ясо

Україна не використала квоти на експорт м’яса до ЄС

У рамках угоди про зону вільної торгівлі у 2018 році Україні було надано квоти на безмитне ввезення 40 видів продукції до країн Євросоюзу. 8 квот не було використано. Серед іншого, вітчизняні виробники не використали квоти на ввезення, свинини, яловичини, баранини.

У відповідь на інформаційний запит видання УНН у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України зазначили, що вітчизняні виробники “не мали доступу на ринок”.

Журналісти УНН припускають, що квоти на яловичину, свинину та баранину не були заповнені через те, що “ці товари не відповідали вимогам Євросоюзу у сфері контролю якості та безпечності харчових продуктів”. Утім варто зазначити, що Україна виробляє свинину переважно для внутрішнього споживання, а обсяги імпорту цього виду м’яса у кілька разів перевищують експорт. Що ж до баранини та яловичини, то культура споживання такого м’яса в Україні низька, тому обсяги його виробництва значно менші, ніж, скажімо, свинини чи курятини. До того ж баранину та яловичину виробляють переважно на середніх та малих підприємствах, які мають невисокий експортний потенціал. Саме ці фактори можуть бути причиною невиконання квот.

Якщо ж говорити про курятину, то тут Україна цілком використовує квоти на безмитний експорт. До того ж днями Єврокомісія ухвалила рішення про збільшення квот на ввезення м’яса птиці з України.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Один коментар

  1. “вітчизняні” придурки так підняли ціна на ці продукти, що дешевше з Німеччини ввозити, аніж туди везти.

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button