Новини про м'ясо

Учені вдосконалили текстуру штучного м’яса

Днями в науковому журналі Cells Tissues Organs з’явилася публікація з результатами дослідження щодо зміни підходу до вирощування лабораторного, або так званого клітинного, м’яса. Учені Раві Сельваганапаті та Алірез Шахін-Шамсабаді розробили спосіб створення штучного м’яса, який забезпечує більш природний смак і текстуру, ніж інші альтернативи традиційного тваринного білка.

Метод, який запропонували дослідники полягає в тому, щоб не вирощувати клітини разом, а складати тонкі шари культивованих м’язових і жирових клітин, вирощених разом в лабораторних умовах. Так само наразі синтезуються тканини для трансплантації людини.

Шари живих клітин товщиною з аркуш паперу для принтера спочатку вирощують окремо, а потім розкладають на пластинах для зростання. Кожен шар клітин знімають і складають у стовпці. Після цього шари м’язової тканини природним чином з’єднуються один з одним.

Шари можна складати в цілісний шматок м’яса будь-якої товщини. Також технологія дозволяє робити клітинне м’ясо більш жирним чи “мармуровим”.

Учені вважають, що запропоновану ними технологію можна застосовувати для вирощування яловичини, свинини або курятини навіть у промислових масштабах.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button