Ціни на м’ясо в довгостроковій перспективі будуть падати
Реальні ціни на всі основні види м’яса зазнають зниження на світовому ринку протягом наступних 10 років. Про це йдеться в новому дослідженні перспектив розвитку агроринків OECD-FAO Agricultural Outlook 2020-2029.
Необхідно зазначити, що реальні ціни – це ціни, скориговані на величину інфляції, і вони краще відображують дохідність бізнесу. Номінальні ж, або фактичні, ціни на яловичину, м’ясо птиці та баранину можуть збільшитись у той же самий період і тільки свинина дещо втратить в ціні навіть у номінальному вимірі.
Аналітики OECD-FAO відмічають, що в першій половині прогнозного 10-річного періоду ціни на свинину будуть підтримуватись зменшенням виробництва в Азії, обумовленого африканською чумою свиней. Потім, коли темпи зростання світового виробництва відновляться до їх нормальних рівнів, ціни свинини будуть знижуватись.
Яловичина в найближчі роки, навпаки, може подешевшати через більш ніж достатню пропозицію з боку основних виробників, таких як Аргентина, Бразилія та США. В той же час зростання виробництва з часом сповільниться і номінальні ціни яловичини дещо зростуть.
Ціни на м’ясо птиці обіцяють найкращі перспективи для виробників, оскільки завдяки зростанню попиту будуть невпинно збільшуватись в номінальному вимірі протягом наступних 10 років.
В цілому зростання споживання м’яса в світі буди йти повільніше ніж зростання виробництва, що й буде головною причиною зниження реальних цін. В той же час, ціни на корми продовжать тенденцію поступового зростання останніх років, через що прибутковість виробництва м’яса буде знижуватись.