Новини про м'ясо

Ситуація з АЧС у Євросоюзі стабільна

Цього року у дев’яти державах-членах Євросоюзу офіційно реєструвались випадки африканської чуми свиней. Вірус продовжує поширюватись в Латвії, Литві, Польщі, Румунії (дикі кабани та свині, вирощені у господарствах), Болгарії, Естонії, Угорщині, Бельгії (лише дикі кабани) та Італія (тільки Сардинія, ситуація в країни не набула масштабів епідемії).

Хоча ситуація в ЄС залишається стабільною, з часу останньої дискусії про африканську чуму свиней у Раді сільського господарства та рибальства ЄС у січні 2019 року ця хвороба продовжувала поширюватися у світі. АЧС найпомітніше прогресувала у Китаї та інших азіатських країнах (Монголія, В’єтнам, Камбоджа, Північна Корея). Така ситуація викликає серйозні занепокоєння в інших країнах, таких як США і Канада, які посилюють заходи біозахисту та контролю на кордоні. Побоювання стосовно небезпечного вірусу висловлюють і в ЄС.

У Раді сільського господарства та рибальства ЄС висловилися за спільний підхід країн-членів блоку до боротьби з хворобою, і підкреслили важливість біозахисту. Країни Євросоюзу закликають залишатися пильними та добре підготовленими, зокрема через пік захворюваності, який найчастіше спостерігається протягом літнього сезону. Данські учені називають однією з причин активного поширення АЧС улітку те, що переносити вірус можуть не лише люди та свині, а й мухи.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button