Ситуація на світовому ринку свинини: незначні коливання котирувань
У різних регіонах світу тенденції на ринку живця свиней на початку 2019 року були протилежними. Так, якщо, після незначного просідання в Європі котирування свиней живою вагою почали зростати, то в Росії, Бразилії та Китаї спостерігалось зниження цін. Аналітичний відділ Асоціації “Свинарі України” опублікував проміжний звіт про ситуацію на ринку живця в країнах, що є основними світовими гравцями галузі.
У Росії, як і в Україні, на котирування вплинуло традиційне післяноворічне “затишшя”. Ціна на живець там знизилась до 1,47 долара США за кілограм живою вагою. І хоча ціни на корми для тварин на початку року зросли і подекуди фіксувались спалахи АЧС, свинарство в цій країні залишається доволі прибутковим бізнесом.
У Мексиці в січні свині забійних кондицій подорожчали. У середньому ціна підвищилась на 5 центів за кілограм, до 1,38 долара. Позитивним фактором для внутрішнього виробника в цій каїні є додаткове мито для імпортної свинини зі Сполучених Штатів.
У Бразилії живець дещо подешевшав, оскільки через спеку та вплив інших факторів попит на свинину знизився. А от у деяких країнах ЄС на початку лютого котирування дещо зросли, а у січні ціна живця була стабільною або навіть знижувалась складала 1,35 – 1,36 євро за кілограм.
Що ж до Китаю, то у січні тут традиційно росте попит на свинину, але у цьому році спостерігались протилежні тенденції. Також на деяких підприємствах, через загрозу поширення АЧС, масово вирізають поголів’я. Усе це спровокувало зниження ціни на 5% до 1,93 долара за кілограм.
На ринку США та Канади після помітного спаду у січні ціни почали підвищуватись. Так, у Канаді живець свиней продавали у середньому за 1,06 долара США за кілограм, а в Сполучених Штатах – за 1,12 долара. Але це на 15-20% нижче ніж у січні минулого року. Зараз деякі виробники у цих країнах працюють у збиток.