
Свинарство стане вигіднішим бізнесом, ніж птахівництво
Наразі Україна входить до списку країн з найнижчою собівартістю вирощування курей, тому цей бізнес є досить рентабельним і виглядає інвестиційно привабливим. Утім, зниження собівартості виробництва свинини за рахунок зміни системи відгодівлі та підвищення цін на цей вид м’яса на світовому ринку вже цього року може зробити інвестиції у свинарство більш привабливими, ніж у птахівництво, вважає Микола Бабенко, гендиректор Центру підвищення ефективності в тваринництві.
Через прогресування африканської чуми свиней деякі найбільші світові виробники свинини втратять значну частку ринку. Так, за прогнозами Rabobank виробництво цього виду м’яса в Китаї скоротиться на 25-35%, а у В’єтнамі – на 10%. Таким чином, дефіцит свинини у світі зросте до близько 10 млн тонн, що спровокує помітне зростання цін, яке вже почалося.
“Це хороший шанс для України збільшити виробництво і перезапустити експорт української свинини. Але спочатку для цього потрібно вирішити проблему з нелегальним ринком свинини, інфікованої АЧС. та знизити собівартість вирощування свиней. За даними Асоціації “Свинарі України”, собівартість живої ваги в Україні зараз 1,3 євро за кілограм і експорту практично немає (1,76 тис. тонн за 2018 рік)”, – зазначає пан Бабенко. Утім, на думку експерта, собівартість виробництва свиней цілком реально знизити до менш ніж 1 євро за кілограм.