Світові ціни на яловичину знизяться: Китай шукає нових імпортерів
Через дефіцит свинини на внутрішньому ринку Китаю, країна значно наростила імпорт усіх видів м’яса. Унаслідок цього ціни на усі види тваринного білка, зокрема на яловичину, зросли. Однак, тенденція, яка надає перевагу головним гравцям, таким як Аргентина, Бразилія, Австралія, Нова Зеландія та Парагвай, може незабаром змінитися через те, що Китай постійно шукає нових постачальників яловичини для зниження цін та обмеження інфляції.
У 2018 році експорт яловичини на китайський ринок було дозволено лише 15 країнам. Наразі м’ясо ВРХ до Китаю продають вже 26 країн, зокрема, нещодавно до переліку експортерів увійшли Україна, Росія, Панама, Великобританія, Болівія та Намібія.
На початку року, через вплив спалаху коронавірусу та закриття кількох великих міст, Китай знизив обсяги закупівель.
“Обсяг імпорту яловичини в січні склав 155 тис. тонн на суму 885 млн мільйонів, що означало зниження на 17%, порівняно з січнем 2019 року, і на 12% у порівнянні з груднем”, – повідомляє Beef to China.
Варто зазначити, що найбільші світові експортери яловичини, такі як Австралія та Нова Зеландія, повідомили про скорочення поголів’я ВРХ і, як наслідок, скорочення обсягів закордонних продажів м’яса у 2020 році. Так, Австралія планує зменшити експорт яловичини на 8%. Такі зміни можуть частково стабілізувати ситуацію на світовому ринку і уповільнити зниження цін.