Світове споживання м’яса качок та гусей зросте до 8 млн тонн
Світовий ринок м’яса качок та гусей зазнає помірного зростання в найближчі 7 років завдяки збільшенню попиту на цей вид м’яса птиці в азійських країнах. Згідно з новим звітом Index Box, дохід від цього сегменту в 2018 році склав 19 млрд доларів США. Цей показник відображає загальні доходи виробників та імпортерів (без урахування логістичних витрат, витрат на маркетинг роздрібної торгівлі та маржі роздрібної торгівлі).
У трійці країн, що споживають найбільше гусячого та качиного м’яса перше місце займає Китай, де минулого року було продано 5,5 млн. тонн цього продукту (76% від загальносвітового споживання). На другому місці Франція із загальним споживанням 203 тис. тонн, далі – М’янма (174 тис. тонн).
За період з 2007 по 2018 роки у Китаї споживання м’яса качок та гусей зростало у середньому на 2,2% на рік. У той час як у Франції продажі цього м’яса знижувались (-2,4% на рік), у М’янмі зростали (+ 7,4% на рік).
Аналітики очікують збільшення обсягу ринку до 8 млн тонн до кінця 2025 року, оскільки прогнозований приріст складе + 1,6% на рік. У 2018 році світове виробництво качиного та гусячого м’яса становило 7,2 млн. тонн, що на 3,3% більше, ніж у 2017 році.
Минулого року Угорщина, Гонконг, Франція, Польща та Китай були основними експортерами в цьому сегменті, тоді як Німеччина була найбільшим світовим імпортером.