Сімейні ферми – перспективна форма ведення аграрного бізнесу в Україні
Реалізація аграрної реформи ставить аграрний сектор України перед низкою викликів. Утім, обмеження площі земель, якими може володіти одне господарство, та введення кредитування для покупки землі може сприяти переорієнтації сільськогосподарської діяльності й виникненню малих та середніх господарств, спрямованих на нішеве виробництво. У Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” вважають фермерські господарства перспективним напрямком розвитку аграрного бізнесу.
Так, в ННЦ підрахували, що потенціал вітчизняного сімейного фермерства складає близько 1 млн. господарств.
“Останнім часом Україні формуються сприятливі умови для розвитку сімейного фермерства. Зокрема, до законодавства внесені зміни щодо запровадження визначення сімейного фермерства, розширення його організаційно-правових форм, застосування спрощеної системи оподаткування для сімейних ферм та ін. Урядом започатковано ведення Державного реєстру сімейних фермерських господарств”, – зазначає Юрій Лупенко, директор ННЦ “Інститут аграрної економіки”.
Що ж до сімейних ферм, спрямованих на тваринництво, вигідними напрямками можуть бути м’ясне вівчарство, вирощування страусів та ін. Тоді як, наприклад, вирощування курей не виглядає перспективно для малого бізнесу через високу конкуренцію на українському ринку.
Всі ці сімейні ферми будуть нерентабельні без переробки і потребують великих грошових дотацій з бюджету. Будемо зменьшувати пенсії,або скоротимо бюджетні виплати на оборону.на охорону здоров’я та освіту?У нас вже є шахтарі,може досить?А інститут мабуть живе по колгоспним часам.