Новини про м'ясо

Штучне м’ясо: як в Ізраїлі вирощують “майжеяловичину” з сої

Штучне м’ясо або псевдом’ясо можна умовно поділити на дві категорії: рослинні замінники тваринного білка та м’ясо, вирощене в лабораторії з клітин тварин. Ізраїльські вчені вирішили об’єднати ці два способи і на основі з клітин м’яса корови виростили соєвий білок. Така технологія дозволяє помітно зменшити вартість лабораторного м’яса.

Група біотехнологів з Ізраїльського технологічного інституту (Хайфа) Шуламіт Льовенберг експериментувала з різними пористими матеріалами, які можна використовувати в якості каркаса, до якого прикріплюються зростаючі м’язові клітини. Науковці з’ясували, що соєвий білок, який виділяють з рослинної сировини при виробництві олії, добре підходить в якості основи для вирощування клітинного м’яса завдяки своїй високій пористості та біосумісності з м’язовими клітинами.

Тому ізраїльські біотехнологи створили кілька версій подібного матеріалу з порами різних розмірів, обробили їх спеціальним набором органічних кислот, після чого “засіяли” їх заготовками м’язових клітин. Досліди показали, що всі типи соєвих каркасів для клітин змушували м’язи рости швидше, а в штучному м’ясі на їх основі було набагато більше білків. Крім того, в порівнянні з іншими типами синтетичного м’яса воно було багатшим з хімічної точки зору. Отриманий таким чином продукт був більше схожий на реальне м’ясо і з механічної точки зору: він розтягується і деформується з тією ж силою, що і справжні м’язи корови. За смаковими якостями цей білок також схожий на яловичину.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button