Новини про м'ясо

Прорив у пошуку вакцини від АЧС здійснили китайські вчені

Про суттєвий прогрес у розробці ефективної вакцини проти африканської чуми свиней на початку цього тижня повідомила команда дослідників з Харбінського ветеринарного науково-дослідного інституту (Китай). За даними інформаційного агентства Xinhua, це перший крок у розробці ефективних та безпечних вакцин проти цієї хвороби.

Бу Чжигао, директор Харбінського ветеринарного науково-дослідного інституту CAAS, заявив, що перед Китаєм стоїть велике завдання контролю над поширенням африканської чуми свиней. Необхідно терміново розробити більш потужні засоби, такі як вакцина, для запобігання поширенню захворювання.

“Прорив у розкритті тонкої структури вірусу є важливим і фундаментальним дослідженням, яке дасть підказки для вивчення основних механізмів зараження, патогенності та імунології африканської чуми свиней, а також розробки вакцини”, – сказав він.

Учені працювали чотири місяці, щоб зібрати понад 100 ТБ високоякісних даних, що дозволило команді здійснити значний прорив у виявленні структури та характеру вірусу.

“Африканська чума свиней, історія епідемії якої становить майже 100 років, є складною глобальною проблемою. Вірус має стабільну структуру і може виживати місяцями при нормальних температурах, що представляє велике завдання для профілактики та контролю. Вчені мають обмежені знання про вірус. Ми сподіваємось зробити крок до кращого розуміння захворювання”, – пояснив Ван Сянсі, один із членів команди.

Однак, поки вакцина вийде на ринок, можуть пройти роки досліджень та випробувань.

Африканська чума свиней, вперше описана в Кенії в 1921 році, є дуже заразним вірусним захворюванням свиней зі смертністю, що наближається до 100%. За останнє десятиліття хвороба поширилась у багатьох країнах, що становить серйозний ризик подальшого зараження. Упродовж 2018 та 2019 років через АЧС було знищено понад 30 мільйонів свиней. Пандемія африканської чуми свиней спричинила економічні втрати для виробників свиней у всьому світі у розмірі 2 млрд доларів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button