Новини про м'ясо

Промислове поголів’я свиней може знову почати скорочуватись

Після збільшення поголів’я свиней у промислових господарствах України в третьому кварталі цього року галузь зазнала низки викликів, які можуть стати перепоною для подальшого розвитку та призвести до нівелювання досягнутих успіхів, вважають у Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Причинами виникнення писимістичних настроїв серед представників галузі є подорожчання кормів та зниження закупівельних цін на свинину.

“Здороження кормів суттєво впливає на собівартість вирощування свиней через превалюючи частку витрат на годівлю у її структурі — від 60% до майже 80%… Ціна закупівлі живця, навпаки, знижується, що негативно впливає на прибутковості господарювання: всередині осені коефіцієнт привабливості свинарства перетнув межу червоної зони. Це свідчить про те, що далеко не усі оператори зможуть окупити витрати на виробництво свинини. Лише нещодавно промислове свинарство в Україні почало демонструвати сигнали поступового відновлення: чисельність поголів’я відновила втрачені торік 3% тварин у промисловості, зменшення співвідношення вирощування та забою свиней залишає умовний заділ для більшого відтворення. Настільки кардинальна зміна ринкових умов може спричинити ще активніший вихід операторів з галузі, що нівелює усі нещодавні здобутки”, — зазначила голова аналітичного відділу АСУ Олександра Бондарська.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button