Популярні міфи про “домашню” та промислову ковбасу
Експерти Асоціації “Свинарі України” проаналізували стереотипи, які склалися в українському супільстві стосовно “домашньої” та промислової ковбас. Основний висновок: можна ставити під сумнів якість та користь промислових продуктів, але виробників контролюють регулятори і вони мають дотримуватися вимог, передбачених законодавством, а “базарних” виробників часто ніхто не контролює і перевірити якість продукції, знайти відповідальних осіб, у випадку виникнення проблем, практично неможливо.
Часто люди надають перевагу продукції кустарного виробництва через думку про те, що на промислових підприємствах тварин годують ненатуральними кормами, застосовують стимулятори росту і т.д. Утім, у таких господарствах поголів’я ретельно контролюється, підчас життєвого циклу та перед забоєм тварин перевіряє ветеринар. Якість промислової сировини підтверджують документи , сертифікати. Що ж до ковбаси “з рук”, то тут походження сировини з’ясувати достатньо важко – це може бути не лише м’ясо домашніх свиней, а і сировина з промислових підприємств, і м’ясо, отримане від хворих тварин з господарств населення.
Також умови транспортування і зберігання промислових і “домашніх” ковбас зовсім різні. Щодо продукції з ринку, то тут про холодильники та дотримання інших умов зберігання частіше за все не йдеться.
У Асоціації “Свинарі України” зазначають: “Купувати чи ні продукцію “з рук” — особиста справа кожного, але треба розуміти, що цей сегмент виробництва неконтрольований. І продавці, і покупці діють на власний страх і ризик, а останні несуть відповідальність за своє здоров’я самі”.