Органічна курятина на сімейній фермі – близько 100 тис. грн чистого прибутку на рік
З 2000-х років кількість органічних виробників у світі зросла більш ніж в 10 разів, а в Україні цей сектор розвивається ще швидше: якщо в 2002 році на території держави був зареєстрований 31 виробник органічної продукції, то на кінець 2017 таких вже було 375. Експерт IFC з фінансування аграрного сектору Петро Багачевич зазначає, що органічне тваринництво може бути вигідним навіть в масштабах малих підприємств або сімейних ферм.
Перспективність розвитку такого бізнесу в Україні пан Багачевич зокрема обґрунтовує сприятливими природними умовами, а також зростанням популярності сімейного фермерства.
Для прикладу експерт розрахував прибутковість невеликої пташиної ферми. Якщо фермер має в користуванні 100 га землі, то він зможе реалізовувати близько 4200 органічних курей на рік. За підрахунками Петра Багачевича, така ферма щороку даватиме більше 500 тис. гривень прибутку, або близько 100 тис. чистого прибутку.
Утім, експерт попереджає, що процедура становлення бізнесу проблематична, адже крім документів, які має оформити звичайний фермер, доведеться проходити експертизу для отримання органічних сертифікатів, а це – додаткові витрати. Але, на думку пана Багачевича, воно того варте, адже ціна органічного мяса в рази вища, ніж тієї курятини, що вирощується в промислових масштабах. До того ж такий вид бізнесу рентабельніший за виготовлення інших органічних видів м’яса чи молока.