На світовий ринок потрапляє лише 13% виготовленої курятини
За даними нового звіту RaboResearch Food & Agribusiness, близько 13% світового виробництва курятини потрапляє на міжнародний ринок, а 87% пропозицій залишається на місцевому або регіональному ринках. Ситуація на них, як правило, відрізняється від світових ринкових умов.
У цілому, більшість регіональних виробників в 2018 році функціонували успішно. Найбільш ефективною птахівницька галузь є у Південній Африці, Китаї, ЄС, Індії, Індонезії та Мексиці, де виробники мають стабільний прибуток. Але, наприклад, в Китаї, де ця промисловість переживала спад протягом багатьох років, спостерігається зниження попиту та цін. Утім, за прогнозом RaboResearch Food & Agribusiness, ситуація скоро зміниться, і ціни на внутрішньому ринку Китаю зростуть.
Птахівництво Південно-Східної Азії, а саме Індонезії, Індії та Філіппін, добре розвивається в умовах відчутного зростання ринку та обмеження пропозиції.
Індустрія ЄС також функціонує стабільно, отримуючи вигоду від збалансованого постачання ринку та обмежень бразильського імпорту курятини. Це підняло ціни на курятину в регіоні на 10% – 15%.
Великі експортери – за винятком країн ЄС – мають не досить сприятливу ситуацію на внутрішніх ринках. Найгірша ситуація в цьому плані в Бразилії, де внутрішній попит порівняно незначний а ціни на корми зростають. Зростання витрат призведе до підвищення ціни бразильської курятини на світовому ринку
Єдиними експортерами, які покращили свою продуктивність, є Україна та Чилі, які отримують вигоду від попиту в ЄС.