Китай змінює тенденції на світовому ринку харчування: тепер у тренді яловичина
Китай став найбільшим імпортером яловичини в світі і встановлює нові тенденції на світовому ринку, що призводить до змін у харчуванні споживачів, стверджує старший аналітик Rabobank Ангус Гідлі-Бейрд.
“Хоча внутрішнє виробництво м’яса в Китаї суттєво скоротилось після АЧС, нарощування імпорту дозволило задовольняти місцевий попит. Але харчування китайців все ж дещо змінилося, наприклад, на ринку зростає популярність м’ясних обрізків. Утім, це поки що не стало трендом, та в майбутньому продаж цієї продукції може зробити менш відчутним дефіцит м’яса в країні”, – зазначив у своїй щоквартальній доповіді пан Гідлі-Бейрд.
Таким чином, очікуються можливі зміни на ринку, і, на думку експерта, постачальники обрізків повинні бути поінформовані.
“В той час, як зараз на китайському ринку спостерігається стійке зростання, короткострокове збільшення попиту на всі види тваринних білків, що стало наслідком африканської чуми свиней, подальший дефіцит м’яса, швидше за все, призведе до зростання попиту на обрізки, зокрема, яловичини”, – повідомляє експерт.
Сьогодні вартість яловичини в Китаї достатньо висока. Хоча ціни трохи знизилися від рекордних показників, зафіксованих у лютому, вони залишаються вищими за 68 юанів за кілограм (9,84 долара США), що для цього сезону є історично найбільшим показником.