Країни-лідери зі споживання курятини
Рівень споживання м’яса пов’язаний з рівнем життя в конкретній країні, харчовими звичками, виробництвом, споживчими цінами, а також деякими іншими економічними факторами. У порівнянні з іншими товарами м’ясо характеризується високими виробничими витратами. Попит на м’ясо збільшується пропорційно до підвищення доходів населення. Але, якщо в одних країнах, наприклад, зростає споживання свинини (Китай), то в інших цей вид м’яса не є традиційним або має низький попит через особливості культурних та релігійних традицій. У таких державах зі збільшенням доходів буде зростати споживання інших видів м’яса, наприклад, курятини.
За даними дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку і Продовольчої та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) найбільш популярним у світі видом м’яса на сьогодні є птиця. Найбільше її споживають в Ізраїлі – у 2017 році кожен житель країни з’їв у середньому 58,6 кілограма м’яса птиці. Курятина є також найбільш поширеним м’ясом у США. Минулого року середнє споживання серед американців становило 48,9 кг. На третьому місці виявилися жителі Малайзії (46,5 кг на особу), на четвертому – австралійці (44 кг), на п’ятому – аргентинці (40 кг), а на шостому, з незначним відставанням, – жителі Саудівської Аравії (39,7 кг).
Що ж до інших видів м’яса, то найбільше свинини споживають жителі країн ЄС (32,1 кг на рік), В’єтнаму (30,4 кг) та Китаю (30,3 кг). Яловичини найбільше їдять в Аргентині – в середньому 39,6 кг на рік. А лідерами за споживанням баранини є Австралія (8,6 кг), Казахстан (7,9 кг) та Саудівська Аравія (5,1 кг).