Корисна “домашня” курка, антибіотики в м’ясі та інші міфи про курятину
Серед українців побутує думка, що курятина, вирощена в домогосподарствах населення – найбільш якісна та безпечна. Можливо це так, звичайно, якщо вирощуєте птахів самостійно, а от “домашню” курятину, яку продають на ринках великих міст, корисною назвати важко. Деякі міфи стосовно курячого м’яса спробувала спростувати керівник відділу тестування Центру експертиз “Тест” Ніна Кільдій в інтерв’ю для УНН.
“Сьогодні на ринку, тим паче у Києві, знайти справжню бабусю, яка сама вирощує і кожен день продає курей – практично нереально”, – говорить експерт. Ніна Кільдій зазначила, що більшість господинь, які продають курятину на міських ринках постійно, вирощують птахів “так само, як і промислові виробники, але у менших масштабах”. Експерт вважає, що базар не можна назвати альтернативою магазину, оскільки умови зберігання, транспортування м’яса різні, і стосовно цього критерію магазини далеко попереду.
Пані Кільдій спростовує чутки про надмірну кількість антибіотиків та гормонів у курятині промислового виробництва. Сьогодні багато “експертів” розповідають як самостійно визначити наявність таких речовин у м’ясі, та керівник відділу тестування Центру експертиз “Тест” зазначила, що “на око” проаналізувати курятину неможливо, для цього потрібно здійснювати лабораторну перевірку м’яса.