Головна причина поширення АЧС – людський фактор
Корми та забруднення від міжнародних авіаперевезень та кораблів стали основною причиною поширення вірусу африканської чуми в світі. Так вважає канадський аналітик, експерт у галузі ветеринарної промисловості, Іган Брокхофф.
Спеціаліст вважає, що є ризик поширення АЧС в країни Північної Америки. Так, причиною розповсюдження захворювання може стати транспортування охолодженого або замороженого м’яса з Європи. Також поширюється АЧС і через корми, оскільки вірус добре виживає в соєвих продуктах.
“Звичайно, вплив популяції дикого кабана на поширення хвороби є серйозною проблемою для нинішньої ситуації в Європі. Це також може бути проблемою для північноамериканських країн, де велика кількість диких кабанів поширена на території від Техасу (США) до Канади. Якби вони контрактували з тваринами, зараженими АЧС, повністю побороти вірус було б практично неможливо”, – зазначає пан Брокхофф.
Одним з прикладів боротьби з поширенням АЧС, на думку аналітика, може бути Росія, де вірус почав поширюватись більше 10 років тому. Там на підприємствах активно вживають заходів біозахисту, які вважаються одними з найсуворіших у світі.
Протилежна ситуація в Китаї. У країні нараховується близько 400 млн. голів свиней. При цьому 7 млн. свиноматок тримають у господарствах населення, де про біобезпеку не йдеться. Через це у КНР важко запобігти поширенню вірусу.
Щоб запобігти розповсюдженню АЧС у Північній Америці, експерт пропонує посилити прикордонний контроль; побудувати стіну на кордоні, щоб запобігти проникненню заражених тварин; ввести аудит заходів з біозахисту та карантин для кормів; вести просвітницьку кампанію серед фермерів та підприємців.