“Експортерам птиці не варто надто сподіватись на ринок Китаю”
Реальність на ринку птахівництва в Китаї відрізняється від того, що очікують польські компанії, зазначив директор стратегічного відділу Національної палати виробників птиці (KPDiP) Маріуш Шимислік.
Китайський ринок є другим за величиною ринком птиці у світі, але це не означає, що очікування щодо експорту на цей ринок мають бути достатньо високими. Польща стала лідером ЄС у галузі птиці та третім експортером птиці у світі та була першою європейською країною, яка отримала доступ до ринку Китаю у 2018 році. Тим не менш, коливання обсягів імпорту птиці роблять КНР непередбачуваним ринком у короткостроковій та середньостроковій перспективі, говорить пан Шимислік.
“Нова політика Китаю, яка є досить відкритою для постачальників, означає, що конкуренція на китайському ринку дуже висока”, – сказав він в інтерв’ю для журналу Portal Spozywczy.
Цього року імпорт птиці в Китай може досягти 575 тис. тонн, але це лише через ситуацію з АЧС в країні та дефіцит тваринного білка на китайському ринку.
Тим не менш, китайський сектор птахівництва за останні кілька років швидко відновився після спалаху пташиного грипу і, як очікується, зростатиме далі.
“Враховуючи прогнози на цей рік, виявляється, що китайський імпорт порівняно з 2000 роком буде не тільки не збільшуватись, а навіть трохи зменшуватися (-13 тис. тонн). Тож видно, що Китай є надзвичайно примхливим ринком”, – додав пан Шимислік.