Експеримент: українську курятину дослідили на наявність гормонів та антибіотиків
Журналісти видання УНН вирішили перевірити популярну серед населення тезу про надмірну кількість антибіотиків та гормонів у м’ясі птиці промислового виробництва. Для цього на перевірку було взято 4 зразки курятини: 3 від промислових виробників (“Наша Ряба”, “Чебатурочка”, “Гаврилівські курчата”) та 1 домашню курку.
Аналіз зразків м’яса був проведений Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Крім гормонів та антибіотиків, курятину перевіряли на наявність патогенних мікроорганізмів. У всіх чотирьох зразках ці показники були в межах норми і суттєво не відрізнялись. Таким чином, міф про магазинну курятину “нашпиговану хімією” було спростовано.
Експерт Юлія Шумилова-Мовчан, яка спеціалізується на якості харчових продуктів, зазначила, що єдиною перевагою “домашньої” курки можуть бути лише смакові властивості, а от за рівнем безпеки промислова курка попереду. “Сільську курку варто купувати тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в людині, яка її виробляє”, – зазначає пані Шумило-Мовчан. У протилежному випадку експерт радить не ризикувати і купувати м’ясо промислового виробництва.