Новини про м'ясо

Чи залишиться Польща найбільшим європейським виробником курятини?

За оцінками USDA, у 2020 році виробництво курячого м’яса в Польщі зросте до 2,2 млн. тонн. Це на 1,5% більше порівняно з 2019. Незважаючи на, що зростання буде незначним, Польща залишиться найбільшим виробником м’яса птиці в Євросоюзі.

Бройлери складають 85% від загального виробництва м’яса птиці у Польщі, а індики – 14%. Обидва види птиці переробляються в основному на внутрішніх м’ясопереробних підприємствах країни. Середня ціна на курей у січні 2020 року в Польщі становила 3,77 злотих (1 долар США), що на 3% більше порівняно з січнем 2019 року.

Качине і гусяче м’ясо виробляється в менших масштабах і експортується переважно до Німеччини та Західної Європи. Виробництво м’яса птиці у Польщі значною мірою залежить від місцевого зерна (переважно кукурудзи) та 2 млн. тонн імпортного соєвого шроту, головним чином з Південної Америки та США.

Споживання м’яса птиці в країні у 2019 році складало 27,5 кг на душу населення, це майже на 2% більше, порівняно з 2018 роком.

М’ясо птиці становить 36% м’яса, споживаного в Польщі, 51% у структурі споживання займає свинина і 5% – яловичини. Хоча польські споживачі продовжують віддавати перевагу свинині (споживання на душу населення складає 41 кілограм на рік), м’ясо птиці сприймається як здоровіше і дешевше, що стимулює зростання попиту.

У звіті USDA підраховано, що експорт курячого м’яса в 2019 році досяг 1,34 мільйона тонн, що на 12% більше, ніж у 2018 році. Однак, у вартісному вираженні зростання становило 5% і експорт досяг позначки 2,53 мільярда доларів США.

Кілька країн запровадили заборону на імпорт польської птиці після спалаху пташиного грипу в країні в грудні 2019 року. До 12 березня 2020 року було підтверджено 30 випадків захворювання. Така ситуація негативно впливає на експорт курячого м’яса. Очікується, що у 2020 році обсяг закордонних продажів знизиться на 7%.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button