
Чому українські свинарі не використовують антибіотики та що впливає на прибутковість галузі?
Якою буде закупівельна ціна на свинину до кінця року, які фактори впливають на прибутковість свинарства та чому не вигідно використовувати антибіотики в галузі – на всі ці питання відповів директор департаменту свинарства групи компаній VITAGRO Дмитро Дубовик в інтерв’ю для порталу Latifundist.com.
За словами експерта, на прибутковість свинарства впливає курс валют, ціни на корми та, звичайно, попит.
“Збитковим свинарство буває один раз в 4-5 років, коли собівартість свинини перевищує ціну реалізації. Така ситуація може скластися через низку факторів. Наприклад, внаслідок зміни валютного курсу, до якого прив’язана кормова база. Також на зниження прибутковості українського виробництва свинини може впливати вартість імпортної продукції, попит на свинину на європейських ринках”, – зазначає пан Дубовик.
На думку експерта дефіцит свинини в країні та високий курс долара до кінця року утримають ціни на живець в діапазоні 43-46 грн. за кілограм.
Попри ризики в галузі, такі як поширення АЧС та загальносвітова криза, свинарські господарства групи компаній VITAGRO планують розширювати виробництво.
“Сьогодні загальне поголів’я свиноматок на підприємстві – 5,3 тис. голів, поголів’я свиней всіх статевовікових груп – близько 80 тис. У планах компанії – збільшення поголів’я свиноматок до 2022 року до 11,5 тис. голів. Наступного року маємо намір побудувати 3 репродуктори і майданчики з відгодівлі під них”, – говорить Дмитро Дубовик.
Директор департаменту свинарства групи компаній VITAGRO зазначає, що підприємства не користуються антибіотиками для стимуляції росту свиней.
“Не вірте, що їх використовують з цією метою в українському свинарстві. Це дуже дороге задоволення. Собівартість буде зашкалювати”, – говорить пан Дубовик.