
Через експорт з України може закритись 30% німецьких птахофабрик
Німецький сектор птахівництва ризикує втратити 30% підприємств у найближчі 5 років, якщо виробники дешевого м’яса птиці зі Східної Європи продовжать експансію на ринок ЄС, заявляє правління ZDG (Центральна асоціація німецької промисловості у галузі птахівництва).
Члени асоціації стверджують, що імпортна птиця увійшла до великих споживчих сегментів ресторанів, їдалень, промислових кухонь, на які припадає 65% продажів на німецькому ринку. Сьогодні рівень самозабезпеченості птицею в країні знизився до 73% для м’яса індички, 15% для гусятини і до 90-95% для курки.
Птахофабрики в Німеччині постійно інвестували в збереження високих стандартів благополуччя тварин, але зараз навіть виробникам з цього сегменту також загрожує конкуренція недорогих імпортних продуктів.
“Якщо ситуація на ринку продовжить розвиватися у цьому напрямку, то ми втратимо 30% підприємств у найближчі п’ять років”, – говорить член правління ZDG Пол-Хайнц Весхоханн.
Асоціація звертається з проханням про повне відшкодування державою додаткових витрат на покращення благополуччя тварин, цілеспрямоване та практичне вирішення конфлікту між благополуччям тварин та охороною навколишнього середовища, обов’язкове маркування походження м’яса птиці.
Україна розглядається як один з виробників, які змінили ситуацію на ринку птиці в ЄС, але також є постійний тиск з боку інших країн, таких як Польща, Румунія, Угорщина та Болгарія, які останнім часом збільшили виробництво птиці.
А теперь давайте угадаем, что сделает Германское правительство-закроет свои 30% предприятий или доступ на свой рынок курятины с Украины?