Через дефіцит м’яса в Китаї забивають молочних корів
Масова утилізація тварин через поширення африканської чуми свиней призвела до дефіциту м’яса на китайському ринку. Країна постійно нарощує імпорт свинини, яловичини та інших видів м’яса. За прогнозами аналітиків Rabobank, суттєве зростання попиту почнеться у кінці літа, після того як запаси замороженого м’яса буде вичерпано. А рекордні обсяги імпорту, а отже і подальше зростання цін, будуть спостерігатись у кінці 2019 – на початку 2020 року.
Одним зі шляхів тимчасового вирішення проблеми дефіциту тваринного білка в Китаї може бути забій частини стада молочних корів. Деякі фермери вже почали це робити.
Суттєве зростання імпорту в Китай яловичини з Австралії та Аргентини свідчить про те, що населення КНР вже почало переорієнтовуватись з найбільш популярної раніше свинини на інші види м’яса. Ірландія також має намір наростити експорт м’яса ВРХ до Китаю.
Ще однією альтернативою є курятина. Загалом, всі експерти погоджуються, що через дефіцит м’яса в КНР світові ціни на всі види м’яса зростуть.
Директор з міжнародних зв’язків компанії HighGround Dairy Аліса Беджер зазначає: “З огляду на зменшення пропозиції свинини та зростання цін на курятину, забій молочних корів здається вигідним рішенням”. Молоко і молокопродукти, на думку експерта, легше замінити імпортом, ніж м’ясо. Варто зазначити, що закордонні закупівлі молока та вершків уже досягли рекордного рівня.