Через Брекзит британські м’ясокомбінати залишились без працівників
Британська м’ясна промисловість зіткнулась з проблемою дефіциту кваліфікованих кадрів, яка посилюється останніми рішеннями уряду.
Нік Аллен, генеральний директор Британської асоціації м’ясопереробників (BMPA), пояснив: “Наразі недостатньо британців приходить працювати на м’ясокомбінати, а це означає, що дефіцит персоналу повинен заповнюватися закордонними працівниками. Вони традиційно приїжджають з країн ЄС і складають від 50 до 80% робочої сили на м’ясних заводах. У результаті Брекзиту, ми стикаємося з виселенням наших співробітників з ЄС. Це створює великий розрив у виробничих можливостях британської м’ясопереробної галузі. А уряд ще й ускладнив можливість заповнення цієї прогалини”.
У листопаді було оголошено, що м’ясники більше не будуть включені до списку дефіцитних професій, незважаючи на наполегливі рекомендації як Консультативного комітету з питань міграції, так і Комітету з питань навколишнього середовища з питань продовольства та сільського господарства.
Британська м’ясна промисловість знову зазнала удару в грудні, коли Міністерство освіти не включило жодних курсів з виготовлення їжі та напоїв, зокрема курси для навчання м’ясників, до списку курсів для дорослих 3 рівня, які сприяють перекваліфікації безробітних британців.
“Так уряд ускладнює життя людей, яким потрібно знайти нову роботу, та компаній, які відчайдушно потребують більше персоналу”, – зазначає пан Аллен.
BMPA подаватиме докази до Консультативного комітету з питань міграції, щоб засвідчити нестачу кваліфікованих робітників.