Новини про м'ясо

Через АЧС у Польщі хочуть знищити популяцію дикого кабана (оновлено)

З 12 січня до кінця лютого у Польщі планують масово відстрілювати диких кабанів. Таке рішення ухвалив міністр навколишнього середовища за рекомендацією Польського союзу мисливців. Влада аргументує початок депопуляції кабанів боротьбою з поширенням африканської чуми свиней. Утім експерти наголошують, що подібні заходи не є ефективними.

Док кінця зими планується знищення близько 210 тис. голів диких кабанів – це практично вся нинішня популяція тварин у Польщі. 300 експертів та вчених з Державного ветеринарного інституту в Пулавах та інших профільних організацій закликають уряд зупинити відстріл. Фахівці наголошують, що цей метод не тільки не зупинить вірус АЧС, а й навпаки – призведе до його активнішого поширення.

Противники відстрілу звернули увагу на те, що у 2015 – 2017 роках на території Польщі вже відбувалось масове знищення популяції дикого кабана. Тоді було відстріляно майже мільйон голів. У той же час у 2015 році в Польщі зареєстрували 44 спалахи АЧС, у 2017 їх кількість зросла до 678, а в 2018 було зареєстровано близько 3300 випадків захворювання.

Фахівці вважають, що головною причиною поширення африканської чуми свиней є не дикі тварини, а людина. Вірус розповсюджується через недостатній санітарний контроль галузі та недотримання правил біобезпеки.

Тим не менше, рішення уряду Польщі про депопуляцію диких тварин підтримали у Єврокомісії. Головний орган ЄС вважає метод відстрілу ефективним. На думку представників організації, депопуляція кабанів у Польщі допоможе стримати поширення вірусу африканської чуми свиней у Європі.

“Якщо не вдасться зупинити розвиток АЧС у Польщі, то цілому Європейському Союзу може загрожувати блокада торгівлі свининою з боку іноземних партнерів”, – зазначили в Єврокомісії. Варто сказати, що це вагомий аргумент, оскільки 58% в структурі експорту м’яса з країн ЄС займає свинина.

У грудні 2018 року відбулася конференція міністрів на рівні ЄС, на якій було ухвалено список рекомендацій щодо “довгострокового контролю за популяцією диких кабанів”. Представники Єврокомісії вважають, що дії польського уряду відповідають вищезгаданим рекомендаціям. Польщу назвали “зразковою країною” стосовно виконання нових правил.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button